Spis treści Pokaż

narty biegowe
turystyczne i rekreacyjne

Narty biegowe turystyczne i rekreacyjne. Biegówki Lepsza Strona Zimy - czy narty biegowe można polubić ?

Narty biegowe turystyczne i rekreacyjne to najbardziej popularny rodzaj nart biegowych, nazywane są także jako śladówki lub narty biegowe śladowe.
Biegówki Lepsza Strona Zimy – narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa. Sklep prowadzony przez pasjonatów. Nie wciskamy kitu – znamy się na narciarstwie biegowym  i innych amatorów biegówek traktujemy z powagą.
Zapraszamy
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa

Narty biegowe turystyczne i rekreacyjne przeznaczone są do:biegania i spacerowania poza trasami przygotowanymi w łatwym terenie, przy niezbyt grubej pokrywie śnieżnej oraz niewielkim nachyleniu terenu.

  • biegania i wędrowania na trasach przygotowanych jednak wtedy, gdy nie występuje oblodzenie a także przy oblodzeniu, ale należy liczyć się z trudnościami przy hamowaniu.

Narty biegowe rekreacyjne przeznaczone są do:

  • biegania i na przygotowanych trasach, w łatwym terenie o  niewielkim nachyleniu terenu, ponieważ są z reguły nieco krótsze od turystycznych, są łatwiejsze w opanowaniu. 
  • poza trasami przygotowanymi mogą być mniej dogodne, ponieważ są nieco węższe i krótsze od turystycznych, łatwiej mogą zapadać się w śnieg.

Narty biegowe sklep w Warszawie, stacjonarny i internetowy

Narty biegowe sklep stacjonarny Warszawa

Sklep Biegówki Lepsza Strona zimy powstał w 2010 r. Rzetelność i pozytywne nastawianie spowodowały, że zyskaliśmy zaufanie Klientów w całej Polsce. Choć jesteśmy małym sklepem, mamy większy wybór nart biegowych, butów do nart biegowych i odzieży na biegówki niż wszystkie sklepy sieciowe w Warszawie razem wzięte. Nasz sklep działa stacjonarnie oraz w internecie. Zdecydowana większość naszej oferty dostępna jest na miejscu. Dziękujemy za Wasze zaufanie.
Zapraszamy!
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa

Powiedzmy szczerze, zima to nie najładniejsza pora roku, zimno, ciemno, ślisko. Trzeba odśnieżać samochód, skrobać szyby, słowem nic fajnego. Jeżeli jednak poznasz uroki narciarstwa biegowego, to będziesz z tęsknotą czekał na zimę. Niemal każdy, kto choć raz spróbował, polubi narciarstwo biegowe, każdy po swojemu. Jedni będą uprawiali bieganie sportowe, inni wybiorą się z rodziną lub znajomymi  by powędrować na biegówkach po lesie, jeszcze inni będą chcieli wędrować na szerokich nartach biegowych backcountry w trudniejszym terenie.
Biegówki to także niezwykle towarzyski sport, biegacze mają zawsze dużo sympatii do innych – narciarstwo biegowe wytwarza pozytywną energię.

Jakie narty biegowe wybrać ?

Jakie narty biegowe wybrać, podział nart biegowych, co trzeba wiedzieć przy wyborze typu nart biegowych.

Narty turystyczne czy backcountry ?

Narty turystyczne, rekreacyjne a może narty biegowe backcountry, które będą bardziej przydatne. Dowiedz się więcej.

Buty do nart biegowych

Jakie buty do biegówek?NNN, SNS, SNS Pilot, Prolink, NNN BC-czym sie różnią. Jakie buty są najlepsze do biegówek. 

Zanim zdecydujemy jakie narty biegowe spełnią nasze oczekiwania warto wiedzieć dlaczego narta biegowa nie cofa się przy odbiciu, zwłaszcza przy podbiegach w górę. Na nartach biegowych posuwamy się do przodu dzięki pracy rąk i nóg – odpychamy się zarówno za pomocą kija lub obu kijów wbitych w śnieg, jak i dzięki odbiciu się nogami. Aby narty nie cofały się, w strefie odbicia czyli mniej więcej pod butem oraz kilka, do kilkunastu centymetrów przed i za butem jest strefa odbicia. Co więcej narta nie jest płaska, jest łukowo wygięta do góry. Siła docisku jest tak wyliczona, że w czasie ślizgu obie narty lekko unoszą się nad śniegiem, w czasie obicia dociskana narta łapie kontakt z podłożem w strefie odbicia. 

Strefa odbicia może być całkiem gładka i nasmarowana smarem odbiciowym tzw. klistrem (pamiętacie niemieckie słowo Kleister). To rozwiązanie stosowane jest najczęściej w nartach sportowych, poza sportem w Polsce mniej popularne, choć chętne stosowane w Czechach i Skandynawii.

Łuska – na spodzie narty w strefie odbicia jest odciśnięta lub wycięta łuska, kształt jej elementów jest taki by zapewnić ruch do przodu a zatrzymać do tyłu. Najczęściej łuska nie jest jednolita, ma różną rzeźbę zarówno wzdłuż narty jak i w rzucie poprzecznym.
np Fischer Vario Crown lub Fischer Offtrack Crown. 

Foki Obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są foki (ang. skin), których włosie skierowane jest a w jedną stronę, tak by zatrzymać ruch powrotny. W nartach sportowych, turystycznych i rekreacyjnych są to najczęściej dwa równoległe paski (Twin Skin). W nartach backcountry i skiturowych jest to zazwyczaj jeden szeroki pasek. Foki uznawane są za bardziej skuteczne niż łuska. Zaletą fok jest to, że można je łatwo samodzielnie wymienić na nowe.

Wszystkie narty wymagają smarowania, w celu lepszego ślizgu i konserwacji. Każda narta musi być smarowana w strefie odbicia na dobry poślizg. Narty z łuską i foką wymagają smarowania smarem zapobiegającym przymarzaniu lodu lub przyklejaniu się śniegu do ślizgów. Foki wymagają także czyszczenia preparatami czyszczącymi.

Najpopularniejsze narty śladowe firmy ALPINA ENERGY z łuską do turystyki i rekreacji.
Narty śladowe z łuską. Profil szerokość: 54-48-52 mm. Doskonałe do wędrowania w terenie nieprzygotowanym przy średnio grubej pokrywie śniegu, łatwo zakładają ślad. Sprawują się też dobrze na przygotowanych trasach biegowych.
Fabrycznie zamontowana płyta NIS do montażu wiązań Rotefella Touring Auto Classic w systemie NNN.
Polecane na: tereny płaskie i lekko pagórkowate. Dla początkujących i zaawansowanych.
Zalecane buty: Alpina T5, Alpina T5 Eve

Cena z wiązaniami 950 zł 

Narty biegowe Fischer Nordic Crusing Twin Skin Cruiser EF + wiązania Turnamic NNN N30522

Narty biegowe o charakterze lekko sportowym, nieco krótsze od typowych nart sportowych, dzięki temu są łatwiejsze w opanowaniu, wybaczają niedoskonałości techniki i pozwalają mniej zaawansowanym biegaczom na osiąganie satysfakcjonującej szybkości.
Profil szerokości 49-45-47 mm. Bardzo lekkie długość M 1220 g/para. Dwurzędowa syntetyczna foka oraz technologia Efficient Forward pozwala skutecznie wykonać odbicie i przejść do płynnego poślizgu.
Polecane na: trasy przygotowane,  dobrze radzą sobie przy zjeździe. Poza trasami przygotowanymi pozwalają na bieg przy średniej grubości pokrywy śnieżnej.  Dla początkujących i zaawansowanych.

Technologia Efficient Forward – pozwala skutecznie wykonać odbicie i przejść do płynnego poślizgu nawet przez niedoświadczonego narciarza. Narty z tej grupy są nieco krótsze, aby ułatwiać zjazdy i zatrzymywanie się, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności podczas jazdy.
Twin Skin – to dwa paski moheru, które powodują, że możliwe jest odbicie a jednocześnie zmniejszone jest zbyteczne tarcie (hamowanie) podczas fazy ślizgu. Moherowe foki są szczególnie skuteczne na oblodzonej trasie. Teflonowa powłoka fok zmniejsza absorbowanie wilgoci i klejenie się śniegu.
Air Core Basalite – połączenie materiału Air Core oraz ekstremalnie lekkiego drewna z wyfrezowanymi kanałami w drewnianym rdzeniu, umożliwia zmniejszenie wagi nart. Włókna bazaltowe zapewniają doskonała elastyczność niezależnie od temperatury.

Polecane na: trasy przygotowane, dobrze radzą sobie przy zjeździe. Poza trasami przygotowanymi pozwalają na bieg przy średniej grubości pokrywy śnieżnej. 
Dla początkujących i zaawansowanych.
Narty mają zamontowaną płytę IFP i sprzedawane są w komplecie z wiązaniami Fischer Turnamic w systemie NNN.

Zalecane buty: Fischer RC3 Classic, Fischer RC Classic WS, Alpina T5, Alpina T5 Eve. W niektórych przypadkach do rozważenia buty Fischer RC3 Combi lub RC3 Skate.

Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
58-74 kg M 174 cm,
70-89 kg L 184 cm,
75-95 kg XL 189 cm,
79-100 kg XL Stiff 189 cm,

Cena z wiązaniami 1490 zł 

Pamiętaj o konserwacji fok i smarowaniu ślizgów. Foki powinny być impregnowane by nie ulegały oblodzeniu. Co jakiś czas powinny być zmywane z zanieczyszczeń. Ślizgi nart powinny być smarowane smarem ślizgowym nie oddziałującym negatywnie na foki.

Pamiętaj o konserwacji fok i smarowaniu ślizgów.
Foki powinny być impregnowane by nie ulegały oblodzeniu. Co jakiś czas powinny być zmywane z zanieczyszczeń. Ślizgi nart powinny być smarowane smarem ślizgowym nie oddziałującym negatywnie na foki. Smary oparte na rozpuszczalniku węglowodorowym (hydrocarbon) mogą rozpuszczać klej na fokach. Należy więc stosować smary przeznaczone do nart z foką.

Narty biegowe rekreacyjne o charakterze lekko sportowym, nieco krótsze od typowych nart sportowych, dzięki temu są łatwiejsze w opanowaniu, pozwalają mniej zaawansowanym biegaczom na osiąganie satysfakcjonującego tempa.
Profil szerokości 48-44-46 mm. Bardzo lekkie długość M 1220 g/para.
Technologia:
Vario Crown – nowej generacji efektywna łuska jest połączeniem trzech rodzajów łuski Single, Double i Glinding (pojedyńcza, podwójna i ślizgowa) pozwala na dobre odbicie z zachowaniem optymalnej właściwości ślizgu.
Air Core Basalite – połączenie materiału Air Core oraz ekstremalnie lekkiego drewna, z kanałami powietrznymi drążonymi w drewnianym rdzeniu, umożliwia zmniejszenie wagi nart. Włókna bazaltowe zapewniają doskonałe właściwości niezależnie od temperatury.
Efficient Forward – pozwala skutecznie wykonać odbicie i przejść do płynnego poślizgu nawet przez niedoświadczonego narciarza. Zastosowanie innowacyjne kompozycji sprawdzonych materiałów doprowadziło do maksymalnego zwiększenia elastyczności narty. W rezultacie narta nie wymaga już tak dużych umiejętności technicznych przy odbiciu.

Polecane na: trasy przygotowane, dobrze radzą sobie przy zjeździe. Poza trasami przygotowanymi pozwalają na bieg przy średniej grubości pokrywy śnieżnej. 
Dla początkujących i zaawansowanych.


Narty mają zamontowaną płytę IFP i sprzedawane są w komplecie z wiązaniami Fischer Turnamic w systemie NNN.

Zalecane buty: Fischer RC3 Classic, Fischer RC Classic WS, Alpina T5, Alpina T5 Eve. W niektórych przypadkach do rozważenia buty Fischer RC3 Combi lub RC3 Skate.

Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
55-79 kg M 174 cm,
80- 95 kg L 184 cm.
powyżej 95 kg XL 189 cm,

Cena z wiązaniami 1070 zł 

Pamiętaj smarowaniu i konserwacji ślizgów.
Narty z łuską powinny być smarowane w celu zapobiegania oblodzeniu ślizgów i poprawienia poślizgu i konserwacji.

Narty biegowe backcountry do wędrowania poza trasami . Jeśli lubisz piesze wędrówki wiosną, latem i jesienią toi narty backcountry są właśnie dla ciebie.
W ofercie słynne Fischer Offtrack Spider 62, Fischer OTX 68, Alpina Discovery, Sporten Ranger, Fischer Excursion 88, Fischer E 109 Easy Skin.

Narty biegowe sportowe do stylu klasycznego oraz dowolnego (łyżwa). W ofercie najasłynniejsze narty sportowe Fischer.

Buty do nart biegowych turystyczne Alpina i Fischer.
Buty Fischer Offtrack do dedykowane do serii nart lekkie backcountry Fischer Offtrack.
Słynne buty backcountry Alpina do do ambitnej turystyki narciarskiej.
Buty sportowe do nart biegowych Alpina i Fischer.

Wiązania do nart biegowych.  muszą być kompatybilne z butami. Obecnie coraz częściej naryt dostarczane w komplecie z wiązaniami. W innych modelach wiązania montowane się przez nasz serwis. Najbardziej popularny jest system NNN (sport i rekreacja) oraz NNN BC (nart backcountry).Kompatybilny z NNN jest Prolink. Odrębny system to SNS w wersji Pilot i Profil

Kije do nart biegowych firm Leki, Fischer, Alpina, Komperdell. Szczególnie polecamy kije Leki z znakomitym systemem wypinania paska Trigger Shark. Stosowane są w sporcie wyczynowym ale przydatne są dla wszystkich.

Narciarstwo biegowe wymaga specyficznej odzieży. Ma chronić przed chłodem i wiatrem a jednocześnie odprowadzać ciepło i parę wodną. Inaczej ubiera się narciarz wyczynowy biegnący intensywnie, cieplej ubiera sie narciarz rekreacyjny i turysta narciarski.
W ofercie kurtki, spodnie, bluzy, kamizelki, rękawice, czapki, kominy firm Silvini, Swix, Buff.

Ochrona oczu przed słońcem i wiatrem to konieczność  na nartach biegowych. Okulary polaryzacyjne poprawiają widzenie i kontrast przy pochmurnej pogodzie. Okulary o wymiennych szybkach lub fotochromatyczne dostosowujące zaciemnienie do intensywności nasłonecznienia. W niektórych modelach zauszniki można wymienić na elastyczny pasek trzymający okulary. Znakomicie sprawdzają się popularne wśród zawodników okulary z podnoszoną szybką, w tym słynny model OneWay Podium nie mniej słynne GOGGLE PAE 324 

Jeśli wychodzimy na biegówki na dłużej to niezbędny jest niewielki i lekki plecak z dobrą wentylacją na plecach lub butelka termiczna na pas (tzw. nerka lub drinkbelt). W ofercie plecaki biegówkowe Fischer i OneWay oraz butelki termiczne Swix, Leki, Fischer, OneWay, Toko.

„Kdo ne maže ten ne jede” – tak mawiają czescy biegacze. W Polsce ignorujemy tę czynność w efekcie Czesi już dawno siedzą na piwie, a my nadal stoimy w lesie przyklejeni do śniegu. Narty smarujemy by poprawić poślizg, zapobiec oblodzeniu i chronić ślizgi. Narty bez łuski czy foki smaru na odbicie nie ruszą z miejsca. Musimy także czyścić i konserwować foki. Na poziomie amatorskim nie jest to trudne. W ofercie smary, zmywacze, klistry i narzędzia Swix i Toko.

FISCHER

Światowy lider w produkcji nart biegowych – sportowych, rekreacyjnych, Offtrack – Nordic Crusing i backountry. Producent butów i wiązań do nart biegowych, kijów do narciarstwa biegowego oraz odzieży biegowej. To także bardzo poważny producent nart skiturowych.
> narty rekreacyjne
> narty backcountry
> sport classic
> sport skating

ALPINA

Słoweński producent butów do narciarstwa biegowego. Buty sportowe do nart biegowych z najwyższej półki, buty turystyczne do narciarstwa biegowego oraz legendarne buty backcountry  do zaawansowanej turystyki narciarskiej .
Solidne narty
backcountry, a także kije do narciarstwa biegowego.
> buty do nart biegowych turystyczne
> buty do nart backcountry
> buty do nart biegowych sportowe

ROTEFELLA

Norweski światowy lider w produkcji wiązań do nart biegowych – od wyczynowych sportowych po legendarne wiązania backcountry Rotefella Magnum.
> wiązania turystyczne
> wiązania backcuntry

LEKI

Niemiecki producent kijów do narciarstwa biegowego, zjazdowego. Produkuje kije backountry i skiturowe. Światowa czołówka zawodników docenia system szybkiego wypinanie kijów Trigger Shark oraz wyczynowych rękawic z systemem zacieśniania BOA. Słynne drinkbelty Leki ocieplane butelki na napój mocowane jako nerka na pasie.
> kije do nart biegowych
> rękawice do narciarstwa biegowego
> akcesoria do narciarstwa biegowego

SILVINI

Odzież do narciarstwa biegowego, której jakość nie ustępuje najbardziej znanym producentom. W programie kurtki spodnie na narty biegowe, bluzy, kamizelki, czapki, rękawice, kominy. Silvini to także uznany producent odzieży rowerowej.

SWIX

Słynny norweski producent odzieży na narty biegowe oraz smarów do narciarstwa biegowego i alpejskiego, Czapki,. kurtki odzież i bielizna na na biegówki.
Słynne drinkbelty Leki ocieplane butelki na napój mocowane jako nerka na paście. Żelazka narciarskie Swix do smarowania na gorąco.
> Swix smary
> Swix odzież

Logo GOG

GOG Pro Eyewear

Okulary sportowe na biegówki, na rower i do sportów wodnych. Okulary standardowe oraz z mocowaniem na elastyczny pasek. Okulary z wymiennymi soczewkami, oraz fotochromatyczne zmieniające zaciemnienie zależnie od warunków nasłonecznienia. Okulary z polaryzacją poprawiającą kontrast widzenia oraz z powłoką przeciw zaparowaniu.

ONE WAY

Fińska marka OneWay. W naszej ofercie słynne zawodnicze okulary Podium okulary na biegówki w tym z podnoszoną przyłbicą  wymiennymi szybami i zabezpeczającym etui. oraz lekkie plecaki na narty biegowe ze stelażem ułatwiającym odprowadzanie potu.
> okulary na narty biegowe
> plecaki i drinkbelty na narty biegowe

TOKO

TOKO – szwajcarska marka smarów do nart biegowych. W ofercie praktyczne smary płynne oraz w paście do aplikacji na zimno Toko Express. Na szczególną uwagę zasługują zestawy smarów odbiciowych w paście do smarowania strefy odbicia w nartach biegowych bez łuski. Zmywacze do ślizgów.
> smary i zmywacze do nart

KOMPERDELL

Austriacka firma Kompredell od ponad 90 lat zajmuje się produkcją kijów narciarskich i  teleskopowych  do jazdy na nartach, narciarstwa biegowego, nordic walking, i trekkingowu, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, takich jak Titanal i włókno węglowe.
> kije do nart biegowych

BLIZ

BLIZ skandynawska marka okularów sportowych oraz kasków narciarskich. Okulary sportowe BLIZ są nietłukące, modele wykonane z tworzywa Grilamid TR90 odznaczają się nie tylko wyjątkową lekkością ale także można je „dogiąć” do kształtu głowy. Okulary z polaryzacją i filtrem dają najlepszą widoczność przy w każdej pogodzie.
> okulary sportowe Bliz 

Narty biegowe, nordic walking, trekking, nartorolki Nordic Walking - przyjazny sklep specjalistyczny w Warszawie

Specjalizujemy się w sprzedaży nart biegowych, butów do narciarstwa biegowego, odzieży na biegówki, okularów na narty biegowe, czapki, skarpety i rękawiczki na biegówki. Smary do nart biegowych, pokrowce, paski do spinania nart.
Sprzedajemy także kije i akcesoria do nordic walking.
Butelki na napój przypinane do pasa, wygodne plecaki do marszu, latarki czołowe  Pokrowce na kije nordic walking.

Narty biegowe, Nordic Walking, trekking, nartorolki Warszawa, to zarówno sklep stacjonarny jak i internetowy. Większość oferowanych produktów dostępnych jest na miejscu, niektóre  na zamówienie.

Poznaj nasz sklep

Sprzedajemy tylko to na czym się znamy i wiemy, że jest dobre.

 

Biegówki Lepsza Strona Zimy –  sklep specjalistyczny  w Warszawie.
Choć znajdujemy się na Targówku to łatwo dojedziesz do nas publicznym transportem.
Nasz adres:
Bizera Spółka z o. o.
ul. Rusiecka 8A, 03-698 Warszawa


Jak dojechać

Zadzwoń