Kije Leki- dlaczego najlepsze

Niemiecka firma LEKI – to światowy lider w produkcji kijków nordic walking, do narciarstwa biegowego, narciarstwa zjazdowego, skituringu, biegów górskich i trailowych oraz  trekkingu. Przewaga tej firmy wynika z zastosowanych rozwiązań oraz najwyższej jakości materiałów stosowanych w produkcji kijów. Firma Leki istnieje od 1948 roku – w rozwoju produktów  korzysta też ze swojego wieloletniego doświadczenia.

Kije Leki

Kije Leki model Trigger Shark 2.0 to najszybszy system wypinania kijów stosowany w sporcie wyczynowym. Tego typu system wypinania kijów spotkamy zarówno w kijach do narciarstwa biegowego, oraz kijach Leki do nordic walking a także kijach zjazdowych – oczywiście w niektórych modelach..  Dlaczego warto używać takie kie do nordic walking wyposażone w ten system? 1) Jest niezawodny i odporny na zniszczenie, podobne systemy u innych producentów wydają się być mniej odporne na zniszczenie.

2) Pasek jest bardzo wygodny, dostosowany do kształtu dłoni. Stosowane są dwa rozmiary paska S-M-L oraz M-L-XL. Ten ostatni do naprawdę dużych dłoni.

3) Możesz zrezygować paska stosowanego w kiju i zastąpić go rekawiczką wyposażoną w pentelkę do zaczepiania kijów do dłoni. Możwsz wybrać kilka rodzajów dostępnych rękawiczek: letnią z krótkimi palcami, wiosenno-jesienną z długimi palcami oraz zimową z grubymi palcami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest rękawiczka wyposażona w system BOA do regulacji stopnia zacieśnienia rękawicy. 

Kije Leki - system wypinania Leki Trigger Shark 2.0

Zobacz jak wygodny jest system wypinania rękawicy Leki Trigger Shark 2.0 a także system blokowania elementów kijów składanych Leki Speed Lock+

Kije Leki trekkingowe wyposażone oraz kije nordic walking – bardziej zaawansowane modele wyposażone są w dźwigniowy system regulacji długości Speed Lock.  Niezwykle szybki, wygodny i niezawodny system blokowania elelemetów kija, nawet w grubej zimowej rękawicy. Zamiast kłopotliwego obracania elementów kija po prostu ustawiasz długość i zamykasz zamek dźwigniowy.

System regulacji „Speed Lock +” jest o 35% lżejszy i 27% mniejszy od poprzedniego systemu Speed Lock 2.0 No tak ale warto wiedzieć, ze Speed Lock 2.0 jest kilkakrotnie lżejszy od tradycyjnego systemu łączenia elementów kija polegającego na skręcaniu elementów.

Trekkingowe kije Leki – warto wiedzieć. że system blokowania segmentów kija stosowany jest także w kijach trekkigowych Leki. Oznacza to koniec kłopotliwego obracania elementów kija by dostosować długość lub je złożyć. Speed Lock jest trwały i odporny na nacisk 140 kg, kije więc nie składają się przypadkowo

Przeczytaj także artykuł o kijach trekkingowych na naszej innej stronie nordic-sport.pl

Stopki do kijów nordic walking

Jeżeli kiedykolwiek miałeś inne kije nordic walking niż marki Leki, to być może mogłeś zauważyć dwie rzeczy. Po pierwsze stopki były zbyt twarde i słabo trzymały na twardej powierzchni. Po drugie szybko zużywały się. Jeżeli zdecydujesz się na stopki Leki Power Grip Pad to szybko przekonasz się, że dobrze zainwestowałeś. Twoje stopki do kijów nordic walking będą trwałe i będą dobrze trzymały na twardym podłożu.
Niemal wszystkie kije Leki są standardowo wyposażone w stopki Leki Power Grip Pad.

Leki Silent Spike - stopki do kijów nordic walking

Kije Leki przeznaczone do marszu nordic walking mogą być wyposażone w specjalne wzmocnione stopki do kijów Leki nordic walking Silent Spike Pad z ćwiekami tytanowymi.
Jeżeli chcesz używać jeszcze lepsze stopki do kijów nordic walking to będzie to stopka z ćwiekami widiowymi Leki Silent Spike. Nakładka ta jest 3-4 krotnie bardziej trwała od nakładki gumowej. Widiowe ćwieki niezwykle efektywnie trzymają się podłoża, można je także używać podczas marszy po drogach gruntowych.
Te stopki są opcją dodatkową, najczęściej są stosowane po zużyciu się podstawowych nakładek.

Leki Smart Tip - to końcówka kijów nordic walking 2 w 1 - dwufunkcyjne stopki kijów.

Kije Leki do nordic walking – modle o nazwie „smart” wyposażone są w unikalne rozwiązanie LEKI – Smart Tip „2 w jednym” grot Carbide Speed Tip z węglików spiekanych wolframu i tytanu, bardzo trwały, odporny na ścieranie, 50 % lżejszy od stali. zapewnia wbicie w każde podłoże. Przełącznik powoduje schowanie się grota w gumowej stopce. Nie ma ryzyka zagubienia lub zapomnienia zabrania nakładek z domu. Po ponownym przełączeniu z gumowej wysuwa się tytanowa końcówka do marszu w terenie.
W takie stopki wyposażone są te model kijów Leki grupy Smart.

Przeczytaj także artykuł o kijkach nordic walking  na naszej innej stronie nordic-sport.pl

Nordic Tune Shark Boa® otwiera nowy rozdział w rozwoju rękawic. Stosowany przede wszystkim w narciarstwie biegowym ale znajduje także uznanie wśród zagorzałych fanów nordic walking  To pierwsze rękawice do narciarstwa biegowego i nordic walking z systemem BOA. Opatentowany system szybkiego wypinania został wzbogacony o BOA System do idealnego dopasowani rękawicy do dłoni. Po prostu obróć koło BOA, a rękawica będzie pasować jak druga skóra. W rezultacie LEKI osiąga doskonałą kontrolę nad kijem i zoptymalizowany rozkład siły na dłoni. System Nordic Tune Shark BOA w połączeniu z wysokiej jakości materiałami rozciągliwymi w 4 kierunkach,jest klasą samą w sobie i wyprzedzającą swoje czasy.
Warto wspomnieć, że ten system w połączeniu z systemem bezpieczeństwa Trigger S, MF Touch stosowany jest także w narciarstwie zjazdowym..

Kije na biegówki i nartorolki.
Na zimę, lato wiosnę i jesień.

Kije trekkingowe – niezbędne wyposażanie na każdej poważnej wędrówce.

Kije do nordic walking.
Dobry sposób na kondycję

Kije skiturowe

Kije na skitury i do wędrówki na rakietach śnieżnych.

Leki to gwarancja najlepszych kijów do nordic walking, narciarstwa biegowego, narciarstwa zjazdowego, biegów górskich i skituringu.

Leki to inowacyjne praktyczne rozwiązania

Systemy wypinania paska kijów, bezpieczniki, sytemy łączenia elementów kija to inowacyjne rozwiązania opatentowane przez konstruktorów Leki,

kije leki wyprodukowane z najlepszych materiałów

Tu nie ma kompromisów, do produkcji kijów stosowane są najwyższej jakości stopy aluminium, kompozyty włókna węglowego oraz lakiery utwardzane termicznie

Leki najbardziej staranne wykonanie

Kontrola jakości prowadzona jest na wszystkich etapach produkcji - grarantuje to, że otrzymasz kije o najwy ższej jakości wykonania.

współpraca z użytkowniami

Inowacyjne produkty Leki to efekt współpracy konstruktorów z użytkownikami, sportowcami i globttoterami.

Zadzwoń