Spis treści Pokaż

Akcesoria na narty biegowe

Pas biodrowy z bidonem

Pas biodrowy z bidonem

Pas biodrowy (nerka) z butelką poj. 1 litr. Butelka izolowana jest termofolią, utrzymuje teperaturę płynu przez 4 godziny. Zakrętka z dziubkiem do picia, albo zwykła zakrętka a może zakrętka z rozkaładanym kubeczkiem – wybór należy do ciebie. W górnej części kieszeń – tu schowasz klucze, komórkę itp. Niektóre modele pasow wyposażone są w święcący pas ledowy, który sprawia, że biegacz jest widoczny. Czasami do bidonu dołączona jest mini latareczka ledowa. Gadżet przydatny na narty biegowe, nartorolki, narty zjazdowe.

Biegówki Lepsza Strona Zimy – narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa. Sklep prowadzony przez pasjonatów. Nie wciskamy kitu – znamy się na narciarstwie biegowym  i innych amatorów tego biegania tratujemy z powagą.
Zapraszamy
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa

Powiedzmy szczerze, zima to nie najładniejsza pora roku, zimno, ciemno, ślisko. Trzeba odśnieżać samochód, skrobać szyby, słowem nic fajnego. Jeżeli jednak poznasz uroki narciarstwa biegowego, to będziesz z tęsknotą czekał na zimę. Niemal każdy, kto choć raz spróbował, polubi narciarstwo biegowe, każdy po swojemu. Jedni będą uprawiali sportowy bieg na przygotowanych trasach na nartach sportowych, inni wybiorą się z rodziną lub znajomymi za miasto, by powędrować na biegówkach po lesie, jeszcze inni powędrują na szerokich nartach biegowych backcountry w trudniejszym terenie.
Biegówki to także niezwykle towarzyski sport, biegacze mają zawsze dużo sympatii do innych – narciarstwo biegowe wytwarza pozytywną energię.

Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa
Biegówki Lepsza Strona Zimy – rok założenia 2010.
Biegamy na nartach, biegówki to nasza pasja, znamy się na nartach biegowych i wiemy co sprzedajemy.
W naszej ofercie nie znajdą Państwo setek modeli dziesiątek firm. Sprzedajemy tylko najlepsze wybrane przez nas modele – te których wiemy wszystko, dlatego nie mamy w ofercie setek nieciekawych nart, mamy tylko najlepsze, co więcej za rozsądną cenę.
Narty biegowe to nasza pasja i tak traktujemy naszą działalność.

 

Sklep Biegówki Lepsza Strona zimy powstał w 2010 r. Rzetelność i pozytywne nastawianie spowodowały, że zyskaliśmy zaufanie Klientów w całej Polsce. Choć jesteśmy małym sklepem, mamy większy wybór nart biegowych, butów do nart biegowych i odzieży na biegówki niż wszystkie sklepy sieciowe w Warszawie razem wzięte. Nasz sklep działa stacjonarnie oraz w internecie. Zdecydowana większość naszej oferty dostępna jest na miejscu. Dziękujemy za Wasze zaufanie.
Zapraszamy!
Narty biegowe sklep stacjonarny i internetowy Warszawa

FISCHER

Światowy lider w produkcji nart biegowych – sportowych, rekreacyjnych, Offtrack – Nordic Crusing i backountry. Producent butów i wiązań do nart biegowych, kijów do narciarstwa biegowego oraz odzieży biegowej. To także bardzo poważny producent nart skiturowych.
> narty rekreacyjne
> narty backcountry
> sport classic
> sport skating

ALPINA

Słoweński producent butów do narciarstwa biegowego. Buty sportowe do nart biegowych z najwyższej półki, buty turystyczne do narciarstwa biegowego oraz legendarne buty backcountry  do zaawansowanej turystyki narciarskiej .
Solidne narty
backcountry, a także kije do narciarstwa biegowego.
> buty do nart biegowych turystyczne
> buty do nart backcountry
> buty do nart biegowych sportowe

ROTEFELLA

Norweski światowy lider w produkcji wiązań do nart biegowych – od wyczynowych sportowych po legendarne wiązania backcountry Rotefella Magnum.
> wiązania turystyczne
> wiązania backcuntry

LEKI

Niemiecki producent kijów do narciarstwa biegowego, zjazdowego. Produkuje kije backountry i skiturowe. Światowa czołówka zawodników docenia system szybkiego wypinanie kijów Trigger Shark oraz wyczynowych rękawic z systemem zacieśniania BOA. Słynne drinkbelty Leki ocieplane butelki na napój mocowane jako nerka na pasie.
> kije do nart biegowych
> rękawice do narciarstwa biegowego
> akcesoria do narciarstwa biegowego

SILVINI

Odzież do narciarstwa biegowego, której jakość nie ustępuje najbardziej znanym producentom. W programie kurtki spodnie na narty biegowe, bluzy, kamizelki, czapki, rękawice, kominy. Silvini to także uznany producent odzieży rowerowej.

SWIX

Słynny norweski producent odzieży na narty biegowe oraz smarów do narciarstwa biegowego i alpejskiego, Czapki,. kurtki odzież i bielizna na na biegówki.
Słynne drinkbelty Leki ocieplane butelki na napój mocowane jako nerka na paście. Żelazka narciarskie Swix do smarowania na gorąco.
> Swix smary
> Swix odzież

GOGGLE PAE

Okulary sportowe na biegówki, na rower i do sportów wodnych. Okulary standardowe oraz z mocowaniem na elastyczny pasek. Okulary z wymiennymi soczewkami, oraz fotochromatyczne zmieniające zaciemnienie zależnie od warunków nasłonecznienia. Okulary z polaryzacją poprawiającą kontrast widzenia oraz z powłoką przeciw zaparowaniu.

ONE WAY

Fińska marka OneWay. W naszej ofercie słynne zawodnicze okulary Podium okulary na biegówki w tym z podnoszoną przyłbicą  wymiennymi szybami i zabezpeczającym etui. oraz lekkie plecaki na narty biegowe ze stelażem ułatwiającym odprowadzanie potu.
> okulary na narty biegowe
> plecaki i drinkbelty na narty biegowe

TOKO

TOKO – szwajcarska marka smarów do nart biegowych. W ofercie praktyczne smary płynne oraz w paście do aplikacji na zimno Toko Express. Na szczególną uwagę zasługują zestawy smarów odbiciowych w paście do smarowania strefy odbicia w nartach biegowych bez łuski. Zmywacze do ślizgów.
> smary i zmywacze do nart

BUFF

Katalońska firma Kominy, produkuje czapki i chusty wielofunkcyjne Buff® – komfort termiczny dla Ciebie, w zimie chronią przed chłodem w lecie ochładzają. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów. 

KOMPERDELL

Austriacka firma Kompredell od ponad 90 lat zajmuje się produkcją kijów narciarskich i  teleskopowych  do jazdy na nartach, narciarstwa biegowego, nordic walking, i trekkingowu, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, takich jak Titanal i włókno węglowe.
> kije do nart biegowych

BLIZ

BLIZ skandynawska marka okularów sportowych oraz kasków narciarskich. Wśród okularów przeznaczonych do narciarstwa biegowego znajdziemy model Proflip OTG używany przez światową czołówkę narciarstwa biegowego. Opakowane w praktyczne i eleganckie etui. wzór okularów marki BLIZ łączy się z bardzo wyrafinowaną, techniczną funkcją. Okulary sportowe BLIZ są nietłukące, modele wykonane z tworzywa Grilamid TR90 odznaczają się nie tylko wyjątkową lekkością ale także można je „dogiąć” do kształtu głowy. Okulary z polaryzacją i filtrem dają najlepszą widoczność przy w każdej pogodzie.
> okulary sportowe Bliz 

Jest kilka rodzajów nart biegowych, w zasadzie nie ma nart uniwersalnych, dlatego kupując narty biegowe należy wybrać odpowiednie do:

  • rodzaju narciarstwa jaki zamierzamy uprawiać (sport, rekreacja, turystyka, zaawansowana turystyka)
  • umiejętności,
  • rodzaju terenu (płasko, góry, trasy przygotowane czy „na dziko”
  • grubości pokrywy śnieżnej – poza trasami przygotowanymi – im grubsza pokrywa śnieżna tym szersze narty.

Podobnie jak z rowerami, inny rower do jazdy w górach, inny w wyścigu szosowym a jeszcze inne do jazdy po mieście.
Poza wyborem właściwego rodzaju nart, musimy:

  • dobrać narty biegowe do swojej wagi:
  • czasami musimy także dobrać narty uwzględniając wagę i  wzrost jednocześnie.

Na koniec, choć może to się wydawać nieco śmieszne, musimy zastanowić się jak je będziemy przewozić w samochodzie, na dachu czy w boksie dachowym.
Długość nart zależna jest od cech danego modelu, może np okazać się, że dla wagi np 80 kg klasyczne narty turystyczne będą miały długość 195 cm a inny model dla tej samej wagi 176 cm.

Narty biegowe turystyczne tzw śladowe
Przeznaczone w terenie łatwym płaskim i na niewielkich pagórkach, do wędrówki poza trasami przygotowanymi, nadają się także na trasy przygotowane.

Narty biegowe rekreacyjne
Krótsze od turystycznych, łatwiejsze w opanowaniu, choć dedykowane na trasy przygotowane – w ofercie Fischer nazwano tę grupę nart Nordic Crusing. Można je używać także poza trasami przygotowanymi przy niewielkiej pokrywie śniegu.

Narty backcountry
Do turystyki w terenie trudnym, poza trasami, na grubej pokrywie śnieżnej, w teren trudniejszym oraz trudnym, także górskim. Radzą sobie także na zlodowaconym śniegu. Zbliżona do tej grupy, choć na nieco łatwiejszy teren jest utworzona Fischer grupa nart Offtrack.

Narty biegowe rekreacyjno-sportowe
Zbliżone do nart sportowych, jednak nieco szersze i trochę krótsze, wybaczają niedoskonałość w technice, przeznaczone do biegu na trasach przygotowanych.

Narty biegowe sportowe
Do biegu sportowego na trasach przygotowanych. Zależnie o stylu biegu, dzielą się na narty do stylu klasycznego oraz do stylu dowolnego (styl łyżwowy).

Wybierając buty do nart biegowych powinny być dobrane odpowiednio do stylu i rodzaju biegu jaki zmierzamy uprawiać.

♦  Buty do narciarstwo biegowego turystycznego i rekreacyjnego;
♦ Buty do narciarstwa backcountry czyli do wędrowania na nartach biegowych w trudnym terenie i na dłuższych trasach;
♦ Buty do narciarstwa biegowego sportowego – do stylu klasyczny lub dowolnego albo buty combi do obu stylów. 

Prawda podstawowa – najczęściej im droższe buty tym lepsze, wygodniejsze, lepiej chronią przed wilgocią i odprowadzają wilgoć z wnętrza buta. Na butach nie warto oszczędzać – w niewygodnych, mokrych lub zimnych butach narty biegowe nie będą fajne. Zwróć uwagę czy buty posiadają membranę która pomaga w odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz.. Dobrze jest, żeby ruch pięty w bucie był jak najmniejszy, w ograniczeniu swobodnego ruchu pięty pomaga profilowany zapiętek.

 

Narty biegowe turystyczne tzw śladowe,
Narty biegowe rekreacyjne,
Narty biegowe backcountry,
Narty biegowe sportowe,
Narty biegowe firm Fischer, Alpina, Sporten

Jeśli lubisz piesze wędrówki wiosną, latem i jesienią to narty biegowe backcountry są właśnie dla ciebie. Narty przeznaczone są do  backcountry do wędrowania poza trasami idziesz tam gdzie chcesz. 
W ofercie najbardziej znane  marki nart backcountry Fischer, Alpina, Sporten.

Narty biegowe sportowe do dtylu klasycznego i do stylu dowolnego (łyżwowego). W ofercie narty najbardziej znanego producenta Fischer Sports. 

Buty do nart biegowych turystyczne Alpina i Fischer.
Buty Fischer Offtrack do dedykowane do serii nart lekkie backcountry Fischer Offtrack.
Słynne buty backcountry Alpina do do ambitnej turystyki narciarskiej.
Buty sportowe do nart biegowych Alpina i Fischer.

Wiązania do nart biegowych. Wiązania muszą być kompatybilne z butami. Wiele modeli nart dostarczane jest z fabrycznie zmontowanymi wiązaniami. . Dominującym systemem w narciarstwie sportowym i rekreacyjnym i turystycznym jest NNN a w narciarstwie backcountry NNN BC czyli wzmocnione.. Cały czas mamy w sprzedaży także wiązania w systemie SNS, choć jest to system coraz mniej popularny. 

Kije do nart biegowych firm Leki, Fischer, Alpina, Komperdell. Szczególnie polecamy kije Leki z znakomitym systemem wypinania paska Trigger Shark. Stosowane są w sporcie wyczynowym ale przydatne są dla wszystkich.

Odzież na narty biegowe musi spełniać specyficzne wymogi, chronić przed chłodem i wiatrem, umożliwić odprowadzanie nadmiaru ciepła i pary wodnej i jednocześnie być lekka i nie krępować ruchu. Mimo tych specyficznych wymagań odzież biegówkowa może być wykorzystywana do innych celów np. do wędrówki pieszej, joggingu, na rower.
W ofercie kurtki, spodnie, bluzy, kamizelki, rękawice, czapki, kominy firm Silvini, Swix, Buff.

Okulary słoneczne na nartach biegowych to konieczność, nawet w przy pochmurnej pogodzie. Chronią przed słońcem, szkodliwym promieniowaniem, wiatrem i uderzeniami gałęzi. Okulary polaryzacyjne poprawiają ostrość widzenia i kontrast zwłaszcza przy pochmurnej pogodzie. Przydatne są okulary o wymiennych szybkach, lub fotochromatyczne dostosowujące zaciemnienie do intensywności nasłonecznienia. Ważna jest wentylacja i zapobieganie zaparowaniu. W niektórych modelach zauszniki można wymienić na elastyczny pasek pewnie trzymający okulary. Znakomicie sprawdzają się popularne wśród zawodników okulary z podnoszoną szybką, w tym słynny model OneWay Podium. W ofercie okulary © GOGGLE PAE California oraz OneWay.

Jeśli wychodzimy na biegówki na dłużej to niezbędny jest niewielki i lekki plecak z dobrą wentylacją na plecach lub butelka termiczna na pas (tzw. nerka lub drinkbelt). W ofercie plecaki biegówkowe Fischer i OneWay oraz butelki termiczne Swix, Leki, Fischer, OneWay, Toko.

„Kdo ne maže ten ne jede” – tak mawiają czescy biegacze. W Polsce ignorujemy konieczność smarowania absolutnie wszystkich rodzajów nart biegowych. W efekcie Czesi już dawno siedzą na piwie a my nadal stoimy w lesie przyklejeni do śniegu. Narty smarujemy by nie kleił się śnieg, by chronić ślizgi przez utlenianiem się. Narty bez łuski czy foki bez klistra w ogóle nie ruszą z miejsca. Musimy także czyścić i konserwować foki. Na poziomie amatorskim nie jest to trudne. W ofercie smary, zmywacze, klistry i narzędzia Swix i Toko.

„Kdo ne maže ten ne jede” – tak mawiają czescy biegacze. W Polsce ignorujemy konieczność smarowania absolutnie wszystkich rodzajów nart biegowych. W efekcie Czesi już dawno siedzą na piwie a my nadal stoimy w lesie przyklejeni do śniegu. Narty smarujemy by nie kleił się śnieg, by chronić ślizgi przez utlenianiem się. Narty bez łuski czy foki bez klistra w ogóle nie ruszą z miejsca. Musimy także czyścić i konserwować foki. Na poziomie amatorskim nie jest to trudne. W ofercie smary, zmywacze, klistry i narzędzia Swix i Toko.

„Kdo ne maže ten ne jede” – tak mawiają czescy biegacze. W Polsce ignorujemy konieczność smarowania absolutnie wszystkich rodzajów nart biegowych. W efekcie Czesi już dawno siedzą na piwie a my nadal stoimy w lesie przyklejeni do śniegu. Narty smarujemy by nie kleił się śnieg, by chronić ślizgi przez utlenianiem się. Narty bez łuski czy foki bez klistra w ogóle nie ruszą z miejsca. Musimy także czyścić i konserwować foki. Na poziomie amatorskim nie jest to trudne. W ofercie smary, zmywacze, klistry i narzędzia Swix i Toko.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – to tradycyjny czas na prezenty pod choinkę.
Pomysłów jest mnóstwo – od miłego drobiazgu za kilkanaście złotych po bogate prezenty, takie jak komplet nart biegowych (te ostatnie to najczęściej prezent zbiorowy).
Zasugerujemy parę pomysłów:
♦ Komin na szyję, czapka, rękawiczki (jakby nie pasowały to można wymienić rozmiar).
♦ Smar lub zestaw smarów do nart, może cyklina do ślizgów i korek do wcierania smaru, może płyn do zmywania smaru. Wszystko to jest potrzebne ale może warto dyskretnie podpytać o szczegóły.
♦ Plecak biegówkowy lub ocieplana termicznie butelka to zawsze przydatny i trafiony upominek.
♦Okulary sportowe, przydadzą się na biegówki a może także na rower czy jacht. Okulary wykonana są z tworzywa które można odpowiednio dogiąć, a jeżeli nie spodobają się to można zawsze wymienić lub zwrócić, (pamiętajmy o zachowaniu paragonu).
♦ Typowe okulary sportowe na biegówki z unoszoną szybą – to bardzo pożądany upominek.
♦ Dobrym prezentem jest także odzież na biegówki, choć może dobrze jest przymierzyć, ale gdyby nie było takiej możliwości to zawsze pozostaje wymiana lub zwrot (proszę zachować paragon).
Mamy też pomysły na upominek nie tylko dla biegacza.
♦ Dobrym pomysłem są kije do nordic walking i kije trekkingowe do wędrówki po górach.
♦ Praktycznym i ładnym prezentem są także szybkoschnące ręczniki z mikrofibry. Znakomicie wchłaniają wodę, przydadzą się na każdym wyjeździe, zwłaszcza gdy wędrujemy z plecakiem ponieważ są bardzo lekkie. Dostępne w kilku kolorach i rozmiarach S 24 x 55 cm, M 50 x 90 cm, L 80 x 130 cm, XL 110 x 175 cm.
♦ A no i byłbym zapomniał – wieczny prezent krawat i skarpety. Tzn. krawatów nie mamy ale skarpety na biegówki i trekking owszem mamy. Tych zawsze przyda się parę par.

 

Musimy wiedzieć, że jest kilka rodzajów nart biegowych, w zasadzie nie ma nart uniwersalnych

Narty biegowe – sklep stacjonarny i internetowy. 

narty biegowe turystyczne, narty biegowe backcountry, narty biegowe sportowe

Prawdopodobnie największy wybór nart biegowych w Polsce.

narty biegowe turystyczne, narty biegowe backcountry, narty biegowe sportowe

Prawdopodobnie największy wybór nart biegowych w Polsce.

native guide

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

unique locations

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

popular landmarks

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

multi-lingual

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Odwiedź nas

3 nights stay at Vik

$220

climbing gear

$120

horseback ride

$120

camping gear

$120

shear a sheep

$120

blue lagoon day spa

$120

Narty biegowe, narty backcuntry , narty biegowe sportowe.
buty do nart biegowych , odzież na biegówki, kije do nart biegowych, okulary na narty biegowe, smary do nart biegowych

Narty biegowe, narty backcuntry , narty biegowe sportowe.
buty do nart biegowych , odzież na biegówki, kije do nart biegowych, okulary na narty biegowe, smary do nart biegowych

Zadzwoń