Kije skitorowe

Kije skiturowe używane są w narciarstwie skiturowym, ale także do marszu na rakietach śniegowych.
Są także liczni zwolennicy używania kijów na nartach biegowych backcountry podczas wędrowania w głębokim śniegu. Dają one mocne wsparcie przy trudnym podejściu.

Kije skiturowe zakończone są szerokim talerzykiem, podobnym do nart zjazdowych. Talerzyk ten powinien być łożyskowany tak by przylegać do śniegu płasko, niezależnie od kąta pod jakim znajduje się kij.
Stosowane są kije regulowane 2-segmentowe oraz  regulowane 3-segmentowe.
Kije 3-segmentowe są może niekiedy mniej stabilne i nieco cięższe niż  2-segmentowe, jednak mogą być wykorzystywane także jako kije trekkingowe.

W naszej ofercie kije skiturowe Komperdell oraz Leki.
Zaletą powyższych modeli jest zaciskowy zewnętrzny mechanizm regulacji długości. Koniec już z uciążliwym obracaniem elementów kija. Ustawiasz pożądaną długość o zamykasz dźwignię mechanizmu.
W kijach skiturowych Komperdell ten mechanizm nazwany jest Power Lock 3.0 a w Leki SL – Speed Lock.

kije skiturowe Komperdell

KOMPERDELL – SKITURY i FREERIDE
SZEROKI PROGRAM DLA KAŻDEGO
KOMPERDELL DOSTARCZA SPRZĘT, KTÓREGO POTRZEBUJESZ!

KOMPERDELL jest jedyną marką kijów, która oferuje kompletny program skiturowy i freerajdowy w najlepszej relacji cena/efektywność – dla każdego – od zwykłych narciarzy, poza trasami i freeriderów po ekstremalnych alpinistów i wspinaczy.

KOMPERDELL – SKITURY i FREERIDE SZEROKI PROGRAM DLA KAŻDEGO KOMPERDELL DOSTARCZA SPRZĘT, KTÓREGO POTRZEBUJESZ!

Lekkie
Lżejsze i bardziej wytrzymałe w górach. Poczuj się bezpiecznie dzięki wyjątkowo lekkim i wytrzymałym kijkom z włókna węglowego firmy Komperdell.
Dzięki know-how Komperdell od kilku lat produkuje najlżejsze i najlepsze kije na rynku.

Mocne
Mocne połączenie segmentów kija, dzięki zewnętrznemu zaciskowemu mechanizmowi regulacji długości wykonanemu z kutego aluminium. Komperdell  oferuje najmocniejszy system regulacji na rynku.  Powerlock 3.0 jest niezwykle wytrzymały w niskich temperaturach, całkowicie antypoślizgowy i łatwy do zamknięcia – nawet w rękawiczkach.

Zaawansowane
Kije skiturowe i kije freeride spełniają wszystkie cechy doskonałych kijów – by wspomagać w podchodzeniu: prosta obsługa, wygodna ergonomiczna rękojeść, a także łożysk ślizgowych w których talerzyk dostosowuje się do kąta nachylenia do 28°.

Kije skiturowe Carbon C2 Ultralight

Kije skiturowe 2-częściowe Komperdell Carbon C2 Ultralight

Ultralekkie kije skiturowe Komperdell Carbon C2 Waga tylko 193 g

Ultralekkie kije skiturowe o regulowanej długości, wykonane z wysokiej jakości włókna węglowego. Przedłużona stredf chwytu zapewnia szybkie i bezwysiłkowe ponowne chwytanie w stromym terenie oraz wygodną regulację unoszenia pięty nart skiturowych.

Carbon C2 Ultralight – kolor pomarańczowy

Rozmiary waga: 193 g Rozmiar po złożeniu: 98 cm regulowana długość: od 110 – 140 cm

Cechy: Touring Foam 280 Griff – przedłużona, lekka strefa chwytu. Komfortowy, wyściełany pasek – wyjątkowo miękki, wyściełany pasek, najlepszy komfort użytkowania. Powerlock 3.0 – najmocniejszy zamek z kutego aluminium. Talerzyk ice-flex – system ruchomych koszy dopasowuje się do 28° do nachylenia stoku.

Budowa:    2 sekcje,     górna karbon ∅16 mm,     dolna karbon ∅ 14 mm

Gwarancja serwisowa 3 lata
KOMPERDELL oferuje 3-letnią bezpłatną usługę naprawy wszystkich kijów teleskopowych. Bez względu na to, jak to się stało, naprawimy Twoje kije, bez zadawania pytań, bez paragonu, bez żadnych opłat

Cena 755 zł

Kije skiturowe 2-częściowe Komperdell Contour Titanal II Pro

Kije skiturowe 2-częściowe Komperdell Contour Titanal II Pro

Kije skiturowe 2-częściowe Komperdell Contour Titanal II Pro to dwuczęściowe kije skitourowe wykonane z titanalu. Titanal jest stopem tytanu i aluminium, który jest niezwykle lekki i wytrzymały. Za regulację długości odpowiedzialny jest zamek zaciskowy Powerlock 3.0, który zapewnia dobre trzymanie i łatwość obsługi nawet w rękawiczkach. Zamek Powerlock jest odporny na uszkodzenia. Widiowy grot kijów odporny na ścieranie. Duże talerzyki zapobiegają wbijaniu się kijów w śnieg podczas odbicia, a jednocześnie talerzyki są uchylne by umożliwić bezoporowe przechylenie kijów podczas odbicia.

Gwarancja serwisowa 3 lata
KOMPERDELL oferuje 3-letnią bezpłatną usługę naprawy wszystkich kijów teleskopowych. Bez względu na to, jak to się stało, naprawimy Twoje kije, bez zadawania pytań, bez paragonu, bez żadnych opłat

Cena 445 zł

Rakiety śniegowe – poznaj urok wędrówki na rakietach śniegowych – zacznij fascynującą przygodę w naturze ! Zakładasz rakiety śnieżnie, bierzesz kije i wędrujesz po głębokim śniegu tam gdzie nie udałoby się wejść bez rakiet. Pójdź tam gdzie chcesz lub wybierz się na specjalnie oznakowaną trasę do wędrówki na rakietach, spotkasz takie trasy w wielu alpejskich i skandynawskich ośrodkach narciarskich. > Czytaj więcej

Zadzwoń