Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Jak wybrać hulajnogę elektryczną ?

Jak wybrać hulajnogę elektryczną?  Należy zwrócić uwagę na nst. elementy:


pojemność baterii
jakość o moc silnika
zawieszenie- amortyzacja
hamulce
rozmiar kół i opony
system sterowania

Hulajnogi Elektryczne Warszawa Sklep – zobacz polecane modele.

Hulajnogi Elektryczne Warszawa Sklep – zobacz polecane modele.

Pojemność baterii w hulajnodze elektrycznej - zasięg hulajnogi elektrycznej

Pojemność baterii to jedna z najważniejszych spraw związanych eksploatacją hulajnogi.
Bateria powinna być litowo-ionowa, taka bateria może być ładowana ok. 700 do pełnej pojemności.

Zasięg hulajnogi elektrycznej zależny jest od pojemności baterii, istnieje prosta relacja, im większa pojemność baterii, tym większy będzie zasięg hulajnogi elektrycznej.
Orientacyjny zasięg możliwy na poszczególnych bateriach:
Bateria 7,8 Ah zasięg 20-25 km.
Bateria 13,0 Ah zasięg 40-50 km.
Bateria 18,0 Ah zasięg 55-75 km.
Bateria 22,0 Ah zasięg 65-85 km.

Podane powyżej zasięg hulajnogi to ogromne przybliżenie. Realny, konkretny zasięg hulajnogi zależy od wielu czynników:
Obciążenie hulajnogi elektrycznej – im większa waga tym mniejszy zasięg.
Rozmiar kół i opony – im mniejsze koła tym mniejszy zasięg. Pompowane gumowe powalają na większy zasięg niż koła pełne. Im większe koła tym dalej zajedziesz.
Prędkość – im większa prędkość hulajnogi tym mniejszy zasięg.
Nawierzchnia – najdalej zajedziemy po asfalcie lub betonie, bliżej po kostce brukowej, najmniejszy będzie zasięg hulajnogi na drodze gruntowej.
Ukształtowanie terenu – jazda pod górę bardzo istotnie zmniejsza zasięg hulajnogi elektrycznej.
Siła i kierunek wiatru – jazda pod wiatr zmniejsza zasięg, a z wiatrem wiadomo zajedziesz dalej.

Im większa pojemność baterii, tym większa waga hulajnogi i wyższa cena. Nie róbmy jednak niemądrych oszczędności i nie kupujmy hulajnogi małą baterią.

bateria do hulajnogi
Jak wybrać hulajnogę elektryczną

Jak wybrać hulajnogę elektryczną , opony i koła a zasięg hulajnogi elektrycznej

Im większe kola tym wygodniej jedzie się na hulajnodze. W hulajnogach elektrycznych są stosowane są koła o średnicach: 6″, 8″, 8 1/2″, 9″ i 10″. Im większe kola tym wygodniej jedzie się na hulajnodze, a także zmniejsza się tarcie, zwiększa się więc zasięg hulajnogi.

W hulajnogach elektrycznych stosowane są dwa rodzaje kół; kola pełne najczęściej gumowe oraz koła pneumatyczne dętkowe lub bezdętkowe. Koła pneumatyczne dają większy komfort płynnej jazdy. Zatem im większe koła (np 10″) tym większy komfort jazdy. Koła pneumatyczne czyli pompowane także istotnie zwiększają komfort jazdy.

Reasumując Im większe koła (np 10″) tym większy komfort jazdy i większy zasięg hulajnogi.. Koła pneumatyczne czyli pompowane także istotnie zwiększają komfort jazdy.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną - amortyzowane zawieszenie

Najtańsze hulajnogi elektryczne nie mają żadnej amortyzacji. Jazda na takiej hulajnodze jest niespecjalnie przyjemna, zwłaszcza po nierównym chodniku a nawet na betonowej kostce brukowej. Średnie modele hulajnogi mają amortyzowane zawieszenie w przednim kole, to już odczuwalnie podnosi komfort jazdy.

Amortyzowane zawieszenie bardzo istotnie poprawia komfort jazdy na hulajnodze elektrycznej. Jest to odczuwalne zwłaszcza na dłuższych dystansach.
Najbardziej zaawansowane modele hulajnóg elektrycznych mają amortyzowane zwieszenie przedniego koła oraz tylnego koła. Z przodu są to amortyzatory gazowa lub olejowe, z tyłu jest to rozbudowany układ sprężynowy.

Hulajnoga elektryczna amortyzowane zawieszenie

Hamulce w hulajnodze elektrycznej

W hulajnogach elektrycznych stosowane są trzy rodzaje hamulców. Najprostszy i najmniej skuteczny i niezbyt wygodny to hamulec tzw nożny. Jest to po prostu naciskana stopą osłona tylnego koła. W ten hamulec wyposażone są najtańsze hulajnogi elektryczne.

Bardziej zawansowane są hamulce bębnowe. W pewnym uproszczeniu jest to hamowanie silnikiem elektrycznym. Hamulec ten umieszczony jest więc tak jak silnik w tylnym kole.

Najlepszym rodzajem hamulców w hulajnogach elektrycznych są hamulce tarczowe. Zaawansowane modele hulajnogi elektrycznej posiadają hamulec tarczowy w przednim i tylnym kole, mniej zaawansowane tylko w przednim, w tylnym kole bębnowy.

Najlepsze hulajnogi posiadają hamulce hydrauliczne z systemem ABS czyli przeciwblokujący układ hamulcowy, który wyczuwa poślizg kół i automatycznie moduluje ciśnienie, wytwarzając siły hamowania przy kołach, które ograniczają stopień poślizgu.

Sterowanie napędem hulajnogi elektrycznej

W najprostszych modelach hulajnogi są to proste sterowniki z wyświetlaczem na diodach LED oraz manetka gazu.
W bardziej zaawansowanych  modelach hulajnogi Sterownik jest wyposażony w wyświetlacz LCD. Pokazuje on prędkość, dystans, stan naładowania baterii.

Bardziej zaawansowane modele hulajnogi wyposażone są także w stacyjkę elektryczną uruchamianą na klucz, podobnie jak w samochodzie. Zwiększa to be

Sterowanie hulajnoga Joyor A3
Sterownik hulajnogi elektrycznej Joyor A3
Sterownik do hulajnogi elektrycznej
Sterownik hulajnogi Joyor Y10-S
Sterownik hulajnogi elekrycznej Joyor GS7

Jeżeli po przeczytaniu tego poradnika nie wiesz  Jak wybrać hulajnogę elektryczną, skontaktuj się z nami, postaramy się pomóc. Tel. 22 679-67-95

Już wiesz jak wybrać hulajnogę elektryczną, a może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie rower elektryczny? Mamy wiele interesujących modeli rowerów elektrycznych; rowery elektryczne miejskie, rowery elektryczne turystyczne, rowery elektryczne składane, rowery elektryczne MTB.

Hulajnogi Elektryczne Warszawa Sklep - w sprzedaży także:

Hulajnogi Elektryczne Warszawa Sklep – zobacz polecane modele.

Hulajnogi Elektryczne Warszawa Sklep – w ofercie mamy nie tylko hulajnogi ale także rowery elektryczne.

Okulary sportowe na hulanogę, na rower, na rolki, na żaglówkę i kajak. Na narty biegowe. Chronią oczy przed nadmiernym słońcem, promieniowaniem UV. Okulary fotochrommatyczne dostosowują się do stopnia nasłonecznienia. Okulary z polaryzacją wzmagają kontrast i ostrość widzenia.

Zadzwoń