NARTY BIEGOWE TREKKING NORDIC WALKING
nartybiegowe.biz.pl
Nordic walking porady

 

Jeśli nie wiesz czy napewno nordic walking to jest WŁAŚNIE TO, zobacz ten wesoły filmik promujący  nordic walking. http://youtu.be/9vNzy0T8Mqk


Oferujemy kije  LEKI  najlepsze kijki do nordic walking.  Niemiecka firma LEKI powstała w 1948 roku. Produkuje renomowane kije do nart zjazdowych, kije do nart i biegowych, kijki trekkingowe, kije hikingowe i kije do marszu nordic walking.
Zobacz film na  - wersja jęz, angielski
http://youtu.be/aLZbeNmzs1M

Skarpety do nordic walking firmy NORDHORN - producenta skarpet do narciarstwa zjazdowego, biegowego, snowbordu, biegania, trekkingu i kolarstwa.

Jak wybrać kijki do nordic walking ?  >Zobacz > film    do pobrania pdf.

Dobór kijów do Nordic Walking jest bardzo ważny, ma istotne znaczenie dla poprawnej techniki marszu. Aby mieć radość z uprawiania nordic walking należy kupić kije dobrej jakości, markowe, co nie znaczy, że muszą one być najdroższe.
Postaramy się doradzić jakie kije nordic walking wybrać.
Produkowane są kije o stałej i regulowanej długości. Które kijki do nordic walking są lepsze, o stałej długości czy te regulowane? To zależy od tego jak i przez kogo będą użytkowane: czy przeznaczone są dla jednej osoby czy całej rodziny, jak będą przewożone i przechowywane.
Kije o regulowanej długości;
·          Plusy: zawsze pasują i to nie tylko dla jednej osoby np. mogą być używane przez całą rodzinę, np. przez rosnące dziecko, łatwo można je przewozić i przechowywać, można je dostosować do zmiennych warunków wędrówki
·          Minusy: łatwiej mogą ulec uszkodzeniu, są cięższe i droższe niż wykonane z takiego samego materiału kije o stałej długości.
Polecamy osobom które dużo podróżują z kijami a także wtedy gdy ma je używać więcej niż jedna osoba.
Kije o stałej długości;
·          Plusy: są bardziej wytrzymałe, tańsze, lżejsze ponieważ mogą być wykonane z włókna szklanego lub węglowego.
·          Minusy: nie można regulować długości, trudniej przewozić i przechowywać.
Polecamy osobom, które nie podróżują zbyt często z kijami lub mogą przewozić je w bagażniku.
 
Jak dobrać kijki do nordic walking
Należy zwrócić uwagę na:
·          Dopasowanie rękojeści do dłoni, rodzaj materiału z jakiego jest wykonana (korek czy tworzywo, twardość i gładkość tworzywa). Polecane są kije z rękojeścią z korka.
·          Rodzaj pasków: czy są to zwykłe paski czy ergonomiczna rękawica o regulowanej wielkości. Jest to istotne ponieważ tylko prawidłowo założona i wyregulowana rękawica zapewnia odpowiednie odbicie.
·          Jak połączona jest rękawica z uchwytem: czy na stałe czy też jest odpinana. Rodzaj zapięcia – czy wygodnie i łatwo się odpina i zapina. Najlepiej sprawuje się zapięcie TRIGGER SHARK ™ firmy LEKI.
·          Czy kij wyposażony jest w wymienne końcówki do chodzenia po chodniku, piachu, śniegu.
·          Waga kijów: Im kije lżejsze tym lepsze. Najcięższe są kije z aluminium, średniej wagi są kije z włókna szklanego (fiber glas) a najlżejsze i najtrwalsze z włókna węglowego (carbon). Kije mogą zawierać od 10 do 100 % włókna węglowego. Im wyższa zawartość włókna węglowego (Carbon) tym kij jest lżejszy ale też droższy. Najwyższe modele oznakowane są jako 100% CARBON. Kije z włókna węglowego są bardziej wytrzymałe, lepiej tłumią drgania.
·          Czy sprzedawca jest w stanie zapewnić naprawę kija, zaoferować wymienne końcówki, zapasowe paski itp.
 
Jaka długość kijków nordic walking ?
Długość kijków do nordic walking obliczamy według wzorów:
marsz rekreacyjny i dla początkujących : wzrost w cm x 0,66=długość kijków
marsz sportowy i dla zawansowanych: wzrost w cm x 0,68=długość kijków
 
np. przy wzroście 170 cm; 170 x 0,7 = 119 cm. Ponieważ kije produkowane są w długościach co 5 cm wybieramy kije o długości 120 cm.
Prawidłowość wyliczenia możemy potwierdzić przymierzając kije. Stajemy z nogami rozstawionymi na szerokość bioder i uginamy ramiona w stawie łokciowym tak, aby uzyskać kąt prosty. Ramion przylegają do tułowia i są prostopadłe do podłoża. Trzymamy kij za rękojeść – jeżeli mamy kąt prosty to znaczy, że jest to prawidłowa długość kija do nordic walking.
 
Tabela:  Sugerowa długość kijków do nordic walking.
Pomaga dobrać długość kijów. Prosimy o traktowanie podanych długości jako orientacyjnych, każdy człowiek jest przecież inny. Są to długości wynikające z przeliczenia wzrostu wg podanych powyżej wzorów, dostosowane do rozmiarów dostępnych na rynku (kijki do nordic walking produkowane są w zakresie 100-130 cm co 5 cm).
 
wzrost cm
Zalecana długość kijów do nordic walking
marsz rekreacyjny i dla początkujących
marsz sportowy i dla zawansowanych
140
90 cm
95 cm
145
95 cm
100 cm
150
100 cm
105 cm
155
100 cm
105 cm
160
105 cm
105-110 cm
165
105-110 cm
110-115 cm
170
110 cm
115 cm
175
115 cm
120 cm
180
115-120 cm
120-125 cm
185
120-125 cm
125 cm
190
125 cm
130 cm
195
130 cm
130 cm

Kije Leki, kijki Leki, kijki do chodzenia, najlepsze kije do nordic walking, dobre kije do nordic walking, kije do nordicwalking,  do nordic walking, nordic walking końcówki rodzaje, kije leki,

nordic walking kije, najlepsze kije do nordic walking, jakie kije nordic walking, kije nordic walking długość, kije trekingowe, kije trekkingowe, kije nordic walking leki, Kije do nordic walking, jak dobrać kije do nordic walking, jakie kije do nordic walking, nordic walking długość kijków, nordic walking Warszawa, nordic walking sklep w Warszawie, gdzie kupić kije do nordic walking, gdzie kupić dobre kije do nordic walking,

gdzie kupić kijki do nordic walking, gdzie kupić dobre kijki do nordic walking,

gdzie kupić kijki do chodzenia, gdzie kupić dobre kijki do chodzenia,


STRONA GŁÓWNANARTY BIEGOWEButy i wiązania do nart biegowychKIJE DO NART BIEGOWYCHOdzież i dodatki na narty biegoweOkulary na narty biegoweNARTOROLKI NORDIC WALKINGTREKKINGWypożyczalnia nart biegowych i nartorolekKontaktGaleria obrazówMapa witryny